Skip to main content

Детска градина "Еделвайс" Кюстендил

Да спортуваме заедно

sportniНий сме малки спортисти,
силни, смели, бързи.
Тичаме по игрището
скачаме и се пързаляме.
Спортът ни прави здрави,
весели и добри.
С дружна игра и движение
радост в нас искри.
Леда Милева

sportni 20В периода 9 – 13 март 2026 г. в ДГ „Еделвайс“ се проведе „Седмица на двигателната активност“, посветена на здравословния начин на живот, движението и радостта от спорта. В инициативата активно участие взеха децата от всички групи, които с много ентусиазъм се включиха в разнообразни спортни дейности.
Седмицата започна със спортен празник с родители под надслов „Да спортуваме заедно“. В него деца и родители участваха в забавни игри, състезания и двигателни предизвикателства. Събитието донесе много усмивки, положителни емоции и споделени мигове между деца, родители и учители.
Всеки ден започваше с утринна гимнастика, която създаваше настроение, енергия и положителен старт на деня.
Особено интересни за децата бяха срещите с треньорите по футбол и таекуондо, които запознаха малчуганите с основни движения и техники от двата спорта. Имаха възможност да наблюдават демонстрации и сами да опитат някои от упражненията, като научиха повече за дисциплината, уважението и постоянството във всеки спорт.
Децата посетиха стадион „Осогово“, където бяха на гости на спортен клуб по художествена гимнастика „Велбъжд“ и спортен клуб по джудо "Ильо Войвода“. Там имаха възможност да наблюдават интересни тренировки и да се запознаят с двата спорта. В двора на детската градина беше организиран футболен турнир.
Седмицата на двигателната активност премина с много настроение, движение и спортен дух.
Ето:

sportni-
sportni-
sportni-
sportni-
sportni-
sportni-
sportni-
sportni-
sportni-
sportni-
sportni-
sportni-
sportni-
sportni-
sportni-
sportni-
sportni-
sportni-
sportni-
sportni-

  • Created on .

Подарък за мама

podarak 1

Искам, Мамо, все тъй сладко аз да те наричам,
та да видиш и познаеш, колко много те обичам!

Искам да сплета ръчички, пръстчета да свия
и сърдечно, топло, нежно тебе да обвия!

Искам, Мамо, да те радвам, цял ден да ти пея,
като слънчице с усмивка да те грея!

Искам да си бъбря с тебе, приказки да слушам,
в твоите прегръдки топли, вечер да се сгушвам!

Калина Малина

Децата от група "Мечо" изработиха подаръци, с които да зарадват майките си по-случай предстоящия празник - 8 ми март. 

Децата проявиха творчество и въображение, за да благодарят за любовта и грижите на мама.

 

podarak-
podarak-
podarak-
podarak-

  • Created on .

Цветя за мама!

lale 5За мама са цветята
набрани в този ден.
От всички на земята
най-скъпа е за мен.
Послушай песента ни,
за мама е и тя,
за мамините длани,
най-нежни на света.

Ангелина Жекова

По случай международния ден на жената – 8 март, децата от група „Звънче“ се включиха в творческо занимание, посветено на празника на мама. С помощта на своите учители, с много старание и детско вдъхновение изработиха красиви картички, с които изразиха своята обич и благодарност към своите майки.
Нека тези малки знаци на внимание донесат много усмивки и топлина в домовете ви!
Честит празник, мили майки!

 

lale-
lale-
lale-
lale-
lale-
lale-

  • Created on .

С любов за мама!

karta 1За мама са цветята,
набрани в този ден.
От всички на земята
най-скъпа е за мен.

Послушай песента ни,
за мама е и тя,
за мамините длани,
най-нежни на света!

Ангелина Жекова

karta 2

 

Денят на мама винаги е предизвиквал много любов и сълзи от радост. Мама е всичко за нас - тя е грижа, радост, тревога.

Затова в първите дни на месец март 2026 година децата от група "Зайче" с огромно желание и старание рисуват и апликират красиви картинки, грамоти и картички.

В празничния ден - 8 март те направиха подарък на своите майки и така изразиха своята обич и благодарност.

 

karta-
karta-
karta-

  • Created on .

Благодаря ти, мамо!

gramota 6Благодаря ти, мамо, за твоя топъл скут,
за майчиното рамо, за майчиния труд.

Благодаря ти още за ясния ми ден,
за грижите ти нощем, когато бдиш над мен.

За нежната закрила, за кроткия ти глас,
за всичко, майко мила, благодаря ти аз!

Асен Босев

На 06 март 2026 г. децата от група "Катеричка" с много любов, желание и старание подготвиха грамоти за своите майки, които ще им подарят в знак на обич и признателност на техния празник.
Всяко дете научи думичките "Благодаря ти, мамо!"
Честит празник, честит 8 ми март!

gramota-
gramota-
gramota-
gramota-
gramota-
gramota-
gramota-

 

  • Created on .