Бабо Марто, донеси ни топло слънце и цветна пролет!

– Щърко, щърко дългокрак
ти при нас пристигна пак.
Но какво ни носиш тук
от далечен топъл юг?
– Нося слънце и цветя
и Ви водя пролетта.
И тази година с огромно вълнение децата от група „Врабче” очакват Баба Марта, за да ги закичи с усуканите червено-бели кончета, носещи здраве, радост и надежда. Нетърпеливите ни деца вече сами нанизаха мартенички-гривни, редувайки бели и червени мъниста – червено за здраве и сила, бяло – за дълъг живот и късмет.
Баба Марта скоро ще пристигне и ще прогони студената зима, за да се радваме на топло слънце и цветна пролет. Децата от група „Врабче” са готови да я посрещнат - с пъстри рисунки, стихчета и песни.
- Created on .



Ето ти една за здраве,
С голямо желание децата от група "Звънче" изработиха разнообразни мартеници от традиционните за празника бяла и червена прежда. Те вплетоха бял и червен конец със знанието, че цветовете имат смисъл. Червеният цвят е символ на кръвта и живота, а белият – на чистота и щастието.
Сръчните им ръчички направиха и цветни вълшебства от хартия, а изработените мартенички подариха на децата от групите. Така децата още веднъж си припомниха, че 1-ви март е обичан български празник, който символизира идването на пролетта и носи пожелание за здраве и плодородие, че традицията повелява на този ден да се закичим с мартеници за здраве.
Вече дойде първи март ,
С наближаването на 1 март децата от група "Патиланци" си изработиха мартенички за здраве.
Той за нас умрял,
По повод 147 години от гибелта на Васил Левски на 14 февруари 2020 година в Детски отдел на Регионална библиотека "Емануил Попдимитров" се проведе урок по родолюбие за децата от група "Зайче" на ДГ "Еделвайс".