Поклон пред вас,будители!
Българийо,една си на света
със своят празник светъл и значим.
Пред нашите будители с цветя
стоим, главите свели и мълчим.
Оставиха ни те свещен завет,
със чувства благородни да вървим.
С искрица любородна все напред
да крачим,ала без да я гасим.

В навечерието на 1.11.2019 - Денят на народните будители,на гости на децата от гр."Щурче" бяха техните по-големи приятели от гр."Зайче"на ДГ"Еделвайс". Те бяха подготвили тематично тържество за празника. Показаха какво знаят,рецитираха стихчета за народните будители,бяха изработили специална картичка,която подариха на малките "щурчета". Госпожа Валя Стоянова беше донесла и книжки от "Пътуващата библиотека"на детски отдел на регионална библиотека гр.Кюстендил ,които децата разгледаха с интерес. На свой ред пък, домакините от гр."Щурче" заедно с госпожа Надя Николова отправиха музикален поздрав и благодариха за полезната и приятна среща. Те си обещаха да има още такива съвместни мероприятия.
- Created on .
С различни цветове
Това сме ние плодовете!
Децата от нашата детска градина участваха в карнавала на плодовете, проведен в дните на Празника на плодородието - 27, 28 и 29 септември 2019 година - площад " Велбъжд" - Кюстендил. Това е поредното дванадесето издание на Празника на плодородието, организиран в чест на щедростта на есента, с който тя дарява Кюстендилкия край - известен като овощната градина на България.
Дефелирането на нашите малки възпитаници като: вкусни малки ягодки, красиви крушки, ябълки и много други плодове - бе естествен завършек на цялостната ни дейност по обучение и изграждане на трудови умения. От пролетта та до есента ние заедно (деца, учители и помощник възпитатели) се грижим за нашата зеленчукова градинка в двора на детската градина. 
Детската градина е страна
Днес - 16 септември 2019 година - деца, родители, учители, и родители тържествено отбелязаха началото на новата учебна година в базата на детскатаградина, намираща се на ул. "Спартак". Танци, песнички и стихчета- веселба за малки и големи... Нашите малки възпитаници от групи: "Мечо", "Звънче", "Катеричка" и "Звездичка" показаха, че са готови да се впуснат в нови приключения и да получат нови знания.
А накрая, за добър късмет и успех през учебната година всичко деца, и малки, и голямо, бяха почерпени с вкусна питка и мед. Късмет, успех и всичко най- хубаво през новата учебна година!!!
В този празничен ден всички сме развълнувани - и децата от групите, учителите и родителите.
Кулминацията на празничния ден бе словото на директора на ДГ "Еделвайс" г-жа М. Атанасова. Тя пожела на всички успешна и усмихната учебна година! Прочете и поздравително писмо от кмета на гр. Кюстендил.
Бързо лятото горещо мина