На мама днес е празник

Написах със мойта ръчичка
най-скъпото име за всички!
От слънцето грее по-ясно,
звучи като песен прекрасна…
Със четири буквички само
написах аз думата мама.
8-март-Международния ден на жената. Но за децата от гр."Щурче", това е просто Празникът на мама !Един от най-хубавите и мили подаръци за този ден са стихчетата, които нашите мъници гордо рецитират, песничките, които пеят с нежност.
Рисунките, в които децата влагат цялата си любов и старателност остават за дълго време и всяка една майка ги пази. Децата се включиха и в изработването на картичките за празника на мама,която всяко дете подари с думичките "Мамо,обичам те!"
- Created on .
8-ми март е международен ден на жената, но за децата това е просто празника на мама. На този ден те изпращат цялата си любов към своите майки.
С много ентусиазъм и старание децатаот група " Катеричка" се подготвиха за маминия ден. Работливите ръчички на малките катерички направиха елегантни поздравителни картички. Посрещнахме 8ми март с ведро настроение и щастливи детски и родителски лица.

Баба Марта е един от най- почитаните български обичаи, запазил се до наши дни. Всеки подарява на близки и приятели мартеници за здраве, дълголетие и изобилие. По традиция на 1 март децата от група "Катеричка" посрещнаха Баба Марта. Желанието на всички беше да я зарадваме, така че през целия месец да е в добро настроение. Слънцето ни събра на двора в очакване на любимата баба. Не след дълго тя се появи с нейната помощница, носейки питка в ръце и кошница пълна с мартеници. Посрещнахме я емоционално и с ръкопляскания. Програмата продължи с песни и стихотворения. Баба Марта поздрави децата, закичи ги с мартеници и им пожела да растат здрави и безгрижни.
Рано тя е подранила,
Обичаят да се посреща месец Март с бели и червени конци е чисто български. Само в нашата родина България си слагаме такова украшение- мартеница, още от най- стари времена. Дни преди този чисто български празник децата от група "Звънче" се запознаха с традициите свързни с мартениците, какво символизират цветовете им, как се усуква червено- белият конец.
Те изработиха мартеници, които на 1-ви март с голямо вълнение и желание подариха на децата от другите групи в детската градина. А по- късно на двора всики деца с усмивки на лицата и много любов посрещнаха Баба Марта и нейната помощница. Те ги закичиха с мартенички и им пожелаха ''да са бели и червени, да са здрави и засмени". А подрастващите плениха своите гостенки с изпълнение на стихове и песни посветени на Баба Марта и озариха двора на ДГ с ведро пролетно настроение.