Среща с Дядо Коледа
На 19.12.2018г. дългоочакваният Дядо Коледа беше посрещнат от децата на група "Звънче" в кюстендилския театър. Малчуганите с трепетно вълнение първо изгледаха постановката "Нероден Петко", която ги зареди с много положителни емоции, смях и настроение.
Но най- вълнуваща си остана срещата с Белобрадия старец, който раздаде на всички деца тъй желаните подаръци и се снима за спомен с тях.
Месец декември е един от най- вълшебните месеци в годината. Празничното настроение и коледният дух витаят през всички дни от него. Децата от групата се трудиха усърдно, като изработваха коледни картички, украси, зимни пейзажи и картини, с които премениха в празнична премяна занималнята си. С трепет и вълнение още в началото на месеца украсиха коледната елха, като всяко дете я закичи с любима играчка. Около нея се изпяха любими коледни песни и се казваха стихчета за вълшебния коледен празник.
На всики малки ''звънчета'' и техните семейства Весела Коледа!
- Created on .
Едно от най-вълнуващите изживявания на детството е сурвакането. Да си част от празника, да те посрещат с радост и нетърпение е прекрасно преживяване. Малките сурвакарчета са символ на новото начало, на силата на природата, на обновлението в живота.
Децата поздравиха директорката г-жа М. Атанасова, родители и учители с кратка музикална програма, включваща танци, песни и стихотворения. След това учителките раздадоха дрянови клончета и подробно обясниха какво е сурвачка, как се украсява и каква символика има всичко, което се слага по нея. Децата заедно със своите родители украсиха сурвачките с традиционна украса от естествени материали. Бързо развихриха въображението си и декорираха пръчките със сушени плодове, пуканки, бял и червен конец.
Едно от най-хубавите неща за децата са Коледните празници. В група „Врабче” отдавна започна трескава подготовка за празника. Украсихме елхата, направихме коледна украса в занималнята.
В дните преди коледа приятни занимания за децата са изработването на коледни картички, заучаването на коледни стихчета и песни.

Затова те с желание украсиха занималнята,помогнаха при закичването на играчки на елхата и сами изработиха коледна украса.Със сръчните си ръчички те рязаха,лепиха,рисуваха и проявиха много търпение и въображение при изработката на коледните елхички и играчки.Всички бяха доволни от постигнатите резултати.Сега вече те са готови да посрещнат Добрия старец!

Урокът започна с песен и стихчета, посветени на добрината. Те отключиха у всички ни позитивни чувства и творческо вдъхновение, които вложихме при направата на честитките.