Великден е! Христос воскресе!

Великден е един от най-хубавите християнски празници. Ухае на пролет и настроението ни вече е пролетно. Седмицата преди чакания празник децата от група „Врабче” учиха стихчета, пяха песни и споделяха за това как вкъщи се подготвят за празника – боядисват яйца, правят великденска украса , купуват или месят козунаци.
С голямо желание децата изработваха картички, кошнички за яйца. Няколко дни преди празника и украсата ни бе готова. С нетърпение децата очакваха да дойде четвъртък , за да боядисват великденските яйца – и разбира се както традицията повелява първото трябва да бъде червено.
Какво по-хубаво от това да зарадваме близките си с направените от нас великденски изненади и посрещнем празника у дома със семейството си.
Да си пожелаем светлина, здраве и късмет във всеки дом!
- Created on .

Днес съм най-щастлив в света!
В навечерието на най-светлия християнски празник,Възкресение Христово,децата от гр."Щурче" поздравиха своите родители и гости с много стихчета ,песни и танци.След това заедно със своите майки,каки и баби се включиха във великденската ни работилница. Под сръчните ръце на големите, и с активното участие на малките щурчета, грейнаха чудно хубави, пъстри яйчица. Те използваха различни техники-декупаж,с ваденки,салфетки,памук.

Да му кажеш, нека знай,
Чук, чук, яйчице
Децата от група "Звънче" се подготвят ежедневно за предстоящия светъл празник- Великден. Малките звънчета вече знаят за традициите на празника и го очакват с нетърпение. Дни преди него децата в групата всеки ден творят, правят украса, оцветяват картички с великденски мотиви. Така с приятна работа, песнички и стихчета ще посрещнат празника. Представяме ви част от великденските шедьоври на децата.