Коледна работилничка
Грей по-силно ти, звездичке,
ярко, ярко заблести –
от високата елхичка
пътя му насочвай ти.

Дядо Коледа, къде се бавиш
в тази бяла зимна нощ?
Гледай да не ме забравиш
да не дойдеш с празен кош.
На 04.12 2019 г. в група "Шурче"се проведе коледна работилница. Родителите на малките "щурчета" бяха подготвили различни материали. Всеки от тях имаше своя идея за изработване на коледни сувенири. В приятна обстановка всички заедно,родители,деца и учители,направиха играчки за елха,свещници,картички,сурвачки и други коледни красоти. Изработените предмети ще бъдат изложени на Коледния базар,който ще се проведе на 12.12.2019 г. от 16 ч.,в коридорите на детската градина.
Заповядайте при нас!
- Created on .
Денят на християнското семейство символизира влизането на тригодишната Мария в храма и напомня на всички родители за духовните задължения, които имат към децата си. Децата от група " Врабче" отбелязаха 21.11.2019 - Денят на християнското семейство с песни, народни хора и стихчета.
Семейството е извор на нов човешки живот, средата, в която трябва да се създават и развиват човешките добродетели и да се запазват основните християнски ценности и традиции. Децата от своя страна трябва да показват своята почит и уважение към майка си и баща си и към всички роднини. На този ден родителите водят децата в църквата, защото според поверието, ако те са представени на Бога, ще растат благочестиво в послушание към родителите си и чистота на нравите си.
Семейството е призвано с топлота, любов и разбиране да учи на жизнерадост, духовност и добродетели. За да бъдат децата трудолюби и отговорни, инициативни и самостоятелни, обичащи и благодарни! А детската градина продължава грижите на семейството и провокира интелект, култура и духовност, благодарност към родителите и признание за всеотдайността им.
По покана на г-жа Валентина Стоянова и децата от група "Зайче" при ДГ "Еделвайс" гр. Кюстендил, на гости ни дойдоха родителите на едно от децата. Разговаряхме за деня на християнското семейство и правихме заедно с тях торта, играхме на настолни игри, рецитирахме стихчета. Пресъздадохме една малка част от ежедневието на малчуганите в техните семейства. За пореден път имахме съвместна работа с нашите родители.
По повод 1 ноември – Деня на народните будители, проведохме на 1 ноември 2019 година конкурс за родолюбиво стихотворение на тема: „МОЕТО ЛЮБИМО СТИХОТВОРЕНИЕ”. По този начин дадохме възможност на децата да се доближат до преживявания, свързани с историческото минало на България, до възторзите и вдъхновението на писатели и поети, възпяващи преклонението си към Родината.
Малките артисти бяха в благородна надпревара помежду си, рецитираха с много жар стихотворения на родолюбива тематика /„Родна стряха” и „Родна реч”на Ран Босилек, „Аз съм българче” и „Молитва” на Иван Вазов, „Моята книжка” на Леда Милева и други любими на децата стихотворения/. Всички деца от групата се представиха достойно. Вълнуваха се и от аплодисментите на другарчетата си , и от радостта, че са се справили.
Кой събужда умовете,
Знам, книжовниците стари,