Хепънинг "Свят без насилие"
На 25.05.21г. децата от групите "Мечо", "Звънче", "Катеричка" и "Звездичка" участваха в хепънинг под наслов "Свят без насилие". Той е част от годишния план за превенция на тормоза и насилието.
Хепънингът се превърна в истински празник, не само за децата, но и за екипа на градината.
С много веселие, песни , танци и забавни игри протече този ден, в който децата показаха, че знаят какво е да си толерантен и добър. Празникът приключи с пускането на балони в небето и голямо задружно хоро, на което се включиха всички.
- Created on .
Светът е толкова голям
На 28 май 2021 година на площадката по БДП в двора на ДГ „Еделвайс“ се проведе празник под надслов „Весел светофар!“. Участие взеха децата от групите „Звънче“, „Мечо“ и „Катеричка“. С много песни, стихчета и състезателни игри малките малчуганите показаха, че познават и спазват правилата за безопасно поведение на пътя.
Пишат братчета,
В навечерието на 24 май - ден на българската азбука, просвета и култура, децата от група "Катеричка" пяха песни за буквите, рецитираха стихотворения, подредиха изложба от свои картинки и така изразиха почитта си към делото на светите братя Кирил и Методий.
На 19.05.2021 г. в ДГ"Еделвайс" се проведе детски хепънинг под надслов "Не на насилието" - "Без агресия сме по-силни".
В празника взеха участие децата от групите "Щурче", "Ежко", "Зайче" и "Врабче".С песни, стихчета ,танци и игри те казаха "не" на насилието и агресията!
Във синьо елече,
Светло и топло е навън. Носи се аромат на цъфнали цветя. Иде Великден!