Идва празник весел!
"ИДВА, ИДВА
ТОЗИ ПРАЗНИК ВЕСЕЛ,
ШАРЕНИ ЯЙЦА ДОНЕСЪЛ...!"
Днес, 29.04.2021г., е Велики Четвъртък! Това е дългоочакваният от децата ден за боядисване на Великденски яйца! Вълнение е обхванало всички от група "Мечо"! .
Забързани, децата и родителите още от сутринта съобщават, че носят току- що сварените яйчица. Децата с много старание боядисаха яйцата си в различни багри.
С особен интерес децата слушаха легендата за яйцето, в която се разказва защо точно сега се варят яйца, а това е много просто: пpeз пpoлeттa ĸoĸoшĸитe cнacят нaй-мнoгo; тoгaвa xopaтa зaпoчнaли дa вapят яйцaтa, зa дa ги зaпaзят пo-дългo. А мнoгo нapoди виждaли в яйцeтo cимвoл нa пpepaждaнeтo пpeз пpoлeттa.
По традиция първото яйце боядисано в групата е червено. С него учителите натъркаха челцата на децата, за да са здрави и щастливи и пожелаха ”Както е червено яйцето, така да е здраво детето”.
- Created on .
На 28.04.2021г. в празнично украсеният и обновен двор на ДГ "Еделвайс" се проведе спортен празник под наслов:"Спортуваме и се забавляваме". В него взеха участие всички деца от групите "Катеричка", "Звънче", "Мечо" и "Звездичка".Разделени на отбори, те се състезаваха в различни игри - щафетни, забавни. Проведоха се турнири по футбол, волейбол и лека атлетика. Децата отговаряха безгрешно на въпроси за спорта и в играта "Всичко мога-всичко знам". През цялото време личеше, че те са усвоили много знания и умения за спорта и показаха на практика, че спортната дейност им носи голямо удовлетворение.
Дворът на ДГ се превърна в забавен стадион, на който освен състезания имаше песни, стихотворения на спортна тематика и много весел детски смях.
Идва този празник весел
Децата от група "Патиланци" са готови с великденските яйца
Истинска забава, неописуеми емоции и много радост донесе спортният празник в ДГ "Еделвайс" на всички дечица от групите "Щурче", "Ежко, "Зайче" и "Врабче". Спортният ден се проведе на 27.04.2021 г. в двора на детското заведение.
По всичко личеше, че децата от сърце обичат спортните занимания и доста добре са успели да усвоят всичко, което са учили до момента във всички форми на педагогическо взаимодействие. Спортното мероприятие беше организирано така, че да премине под формата на празник, в който децата показаха не само физически умения, но и талант със своите изпълнения на песнички, стихчета и музикални игри посветени на спорта. В края на спортните състезания, децата бяха поздравени за отличното представяне и получиха заслужени награди и грамоти.
От 19. 04. до 23.04. 2021г. в групите „Щурче“, „Ежко“ „Зайче“ и „Врабче“ на ДГ " Еделвайс" се проведе седмица на здравето под наслов „Здравето най-голямото богатство“.
Децата задаваха различни въпроси, разсъждаваха на глас, споделяха какво правят, когато са болни, когато са здрави и т.н. Децата научиха интересни факти за човешкото тяло , как да се храним здравословно , да се грижим за своето здраве и да спортуваме. За децата бе особено важно да разберат, че и от тях самите зависи да опазват своето здраве и живот. Проведе се и беседа за важността на зъбките, правилното хранене и хигиена, която трябва да спазват децата , за да имат здрави зъбки без кариеси.