Книжко моя сладкодумна
Книжко моя сладкодумна,моя обична сесстра,
Колко много си разумна,как си нежна и добра.
И в детската градина и в къщи ти си неразделно с мен.
С твоите крила могъщи аз израствам окрилена.
Ти ме водиш през морета,през гори и планини
и с очите на поета виждам приказни страни.
Затова те аз обичам Мила дружка те наричам,
моя книжчице добра!
Днес, 23 април 2021 година приключва националната инициатива "Маратон на четенето".
В рамките на инициативата се включиха и най- малките ни възпитаници на нашата детска градина - децата от група " Звездичка".
Със съдействието на представители на Регионална библиотека "Ем. Поп. Димитров", град Кюстендил.те навлязоха в приказния свят и с интерес слушаха любими приказки, четени от техните възпитатели Разглеждаха книжки и още от най- ранна възраст се обучават и възпитават в любов и уважение към книгата!
- Created on .
„Който знае книга – той има четири очи“
На 2 април светът отбелязва Международния ден на детската книга. Инициативата се чества във всички страни и има над 50-годишна история.
Представяме Ви няколко изображения, от които получаваме отговор на въпросите: защо да четем на децата си?; как да разширим света на детето?; какво ни дават книгите и др.
Иде пролетта прекрасна,
В очакване на най-пъстрия сезон децата твориха с желание и вдъхновение. Използвайки различни материали и техники, те създадоха своите картини с пролетни цветя и пеперуди, а подредената след това изложба създаде уют и весело пролетно настроение в групата.

От юг птичките се връщат
Постигнахме цялостно композиционно и цветово равновесие и възпитаване на положителни емоционално отношение към природата и красотата на сезона.

Децата от групите "Мечо", "Звънче и "Катеричка" направиха изложба по случай осми март.