От всичко мама най-обичам!

По книжки да чета обичам,
любими думички да сричам.
И мисля си, че друга няма
по-сладка думица от мама.
До мама ли съм, като птичка
гугукам сладко — гургуличка.
А няма ли я — все надничам.
И щом я видя — тичам, тичам,
от всичко мама най-обичам!
Осми март в ДГ- Най- любимият празник – празникът на мама, превръщан всеки път във вълнуваща приказка, изпълнена с трепети и емоции, свързани с най- любимия човек на малчуганите...
Много песни, танци, апликирани картички и страхотно настроение.
Всеки път децата от група "Звездичка" карат своите родите и възпитатели да се омиляват, възхищават и трогват от старанието им.
Така е и днес - 8 март 2021 година!
- Created on .
МАМА е най-любимата думичка, изричана с много любов. Пътят на живота ни започва с ръцете на майката. В знак на благодарност за грижите, за подкрепата, за топлотата, децата от група“Врабче“ изработиха подарък - изненада, с който да зарадват своите майки.
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, СКЪПИ МАЙКИ!
Искам, Мамо, все тъй сладко аз да те наричам,
Децата от групите "Щурче", "Ежко","Зайче" и "Врабче" направиха красива изложба по случай 8-ми март - деня на мама.


Баба Марта бързала
Баба Марта е един от най- почитаните български обичаи, запазил се до наши дни. Всеки подарява на близки и приятели мартеници за здраве, дълголетие и изобилие.
Желанието на всички беше да я зарадваме, така че през целия месец да е в добро настроение. Слънцето ни събра на двора в очакване на любимата Баба. Не след дълго тя се появи носейки питка в ръце и кошница пълна с мартеници. Посрещнахме я емоционално с песни и стихотворения. Баба Марта поздрави децата, закичи ги с мартеници и им пожела да растат здрави и безгрижни.