Баба Марта и децата

Баба Марта бързала,
Мартенички вързала:
Морави, зелени,
Бели и червени:
Първом на гората –
Да листят листата.
И да дойдат всичките:
Щъркелите, птичките,
Първият певец,
Косер хубавец.
После на градините –
Да цъфтят гиргините
И латинки алени,
И божури шарени.
Ябълки да зреят,
Круши да жълтеят.
А пък на дечицата
Върза на ръчицата
Мартенички чудни
Със ресни червени,
Да са ранобудни,
Да растат засмени.

Днес - 27 февруари 2019 година, в група "Патиланци" се проведе тържество по случай първи март. Дългоочаквания гост пристигна, а именно Баба Марта. Тя зарадва малчуганите като беше изработила мартенички за всяко дете. Разказа легендата за мартеничките и децата я слушаха с голям интерес. Децата поздравиха Баба Марта с много песнички и стихчета, както и своите гости. След което се позабавляваха заедно със своите родители като изработиха мартенички за своите близки приятели. Ето и някои забавни моменти от днешния празник.
- Created on .
На 19 февруари 2019 година децата от група „Врабче” изразиха своята почит и признателност към най-достойния син на България – Васил Левски.
Всички бяха впечатлени от показаното от госпожа София Пейчева фототипно издание на личния бележник – Тефтерчето на Васил Левски. Още много нови знания децата получиха и от представения урок за Левски с помощта на сайта „Уча се”.

Сърцето му- безумно смело,
Днес - 19.02.2019г., когато се отбелязва 146 години от обесването на Васил Левски - децата от група "Щурче" на ДГ "Еделвайс" посетиха Регионална библиотека Кюстендил. Там те присъстваха на един нестандартен урок с учениците от четвърти клас на ОУ "Професор Марин Дринов" с класен ръководител г-жа Чанева. С помощта на сайта "Уча се" знанието за Апостола достигна до децата по достъпен и вълнуващ начин. Те обогатиха своите знания за Левски и показаха пред всички,че независимо,че са по-малки по нищо не отстъпват на учениците. Марти Георгиев рецитира стихотворение за Апостола на свободата. След това всички заедно поднесохме цветя в знак на признателност пред паметника на Левски!
Дядо Коледа поел е своя път,
Децата от група "Щурче"на ДГ"Еделвайс"с нетърпение очакваха срещата с Добрия старец,който да донесе желаните от тях подаръци.Това се случи на 19.12.2018г в драматичния театър на гр.Кюстендил.През целия ден децата много се вълнуваха,бяха послушни и нетърпеливи да потеглят за дългоочакваната среща.При пристигането им в театъра те бяха посрещнати в празнично украсената зала от артистите,които представиха на децата пиесата "Нероден Петко".С огромен интерес децата изгледаха пиесата,смяха се,аплодираха и се забавляваха с глупавите ситуации,в които попадаха героите на приказката.
На края всички заедно посрещнаха Дядо Коледа.Той зарадва всяко дете с подарък и се снима с тях за спомен.

С много настроение,песни и танци артистите разказаха на малчуганите весела история за палави джуджета и Дядо Коледа.